Angel Invitational - Varsity Boys
September 17, 2016
Results By Wisconsin Runner Timing Systems Wisconsin Runner
Overall Finish List - Boys
Division 2
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade
1 1 419 Stephen Lavey Cedar Grove-Belgium 16:55.3 5:26/M 11
2 2 416 Ian Ison Cedar Grove-Belgium 17:06.7 5:30/M 12
3 3 1448 Jacob Korf Whitewater 17:50.7 5:44/M 11
4 4 921 Ethan Pankow Milwaukee Lutheran 17:52.8 5:45/M 11
5 5 925 Isaac Siegel Milwaukee Lutheran 17:56.8 5:46/M 12
6 6 705 Austin Schaff Kettle Moraine Lutheran 17:58.3 5:47/M 9
7 7 699 Micah Dykema Kettle Moraine Lutheran 18:08.3 5:50/M 11
8 8 1451 Connor Laue Whitewater 18:14.6 5:52/M 12
9 9 707 Jacob Stoltz Kettle Moraine Lutheran 18:16.0 5:52/M 9
10 10 415 Quinn Hoopman Cedar Grove-Belgium 18:23.3 5:55/M 10
11 11 912 Thomas Datka Milwaukee Lutheran 18:30.8 5:57/M 11
12 12 789 Bender Joe Martin Luther 18:36.9 5:59/M 12
13 13 1461 John Lucas Westby 18:36.9 5:59/M 11
14 14 417 Bryce Ketterhagen Cedar Grove-Belgium 18:44.6 6:01/M 10
15 15 411 Abel Brockman Cedar Grove-Belgium 18:49.8 6:03/M 12
16 16 1462 Kyle Hansen Westby 19:11.5 6:10/M 12
17 17 412 Elliott Depies Cedar Grove-Belgium 19:15.0 6:11/M 10
18 18 706 Mason Shambeau Kettle Moraine Lutheran 19:21.7 6:13/M 12
19 19 1453 Matt Matttingly Whitewater 19:27.2 6:15/M 12
20 20 794 Kelly Wesley Martin Luther 19:33.6 6:17/M 10
21 21 1463 Brendan Buros Westby 19:37.4 6:18/M 10
22 22 708 Tanner Stuck Kettle Moraine Lutheran 19:37.6 6:18/M 12
23 23 913 Jacob Dillie Milwaukee Lutheran 19:52.9 6:23/M 11
24 24 1445 Aidan Coburn Whitewater 19:57.2 6:25/M 9
25 25 418 James Krauska Cedar Grove-Belgium 20:00.1 6:26/M 12
26 26 709 Branden Ulm Kettle Moraine Lutheran 20:00.8 6:26/M 9
27 27 1464 Kade Sherry Westby 20:02.8 6:26/M 10
28 28 1466 Derek Helgerson Westby 20:13.9 6:30/M 10
29 29 787 Sievert Jacob Martin Luther 20:15.7 6:31/M 11
30 30 919 Ralph Montecillo Milwaukee Lutheran 20:16.9 6:31/M 11
31 31 1467 Roman Hebel Westby 20:19.9 6:32/M 11
32 32 917 Alex Kuriatnyk Milwaukee Lutheran 20:26.5 6:34/M 11
33 (< 5) 1250 Mike Schubring St. Thomas More 20:50.7 6:42/M 12
34 33 1450 Nick Kuzoff Whitewater 20:55.2 6:44/M 10
35 34 790 Klement Josh Martin Luther 20:57.2 6:44/M 10
36 35 784 Uhlig Austin Martin Luther 21:15.0 6:50/M 12
37 36 1465 Kin Hamilton Westby 21:20.2 6:52/M 11
38 (< 5) 1251 Declan Swayne St. Thomas More 21:33.1 6:56/M 12
39 37 793 Breiling Thomas Martin Luther 22:08.1 7:07/M 9
40 38 710 Aaron Vandermus Kettle Moraine Lutheran 22:43.6 7:18/M 12
41 (< 5) 1248 Anthony Niemiec St. Thomas More 23:33.3 7:34/M 12
42 (< 5) 1247 Jorge Munoz-Perez St. Thomas More 23:43.8 7:38/M 10
DQ DQ 1442 Justin Brantmeier Whitewater 19:42.5 6:20/M 12
DQ DQ 1460 Jon Zheng Whitewater 19:42.6 6:20/M 10
Team Summary Report - Boys
Division 2
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 Cedar Grove-Belgium 42 1 2 10 14 15 17 25
Top 5 Times: 1:29:59.8
2 Kettle Moraine Lutheran 62 6 7 9 18 22 26 38
Top 5 Times: 1:33:22.0
3 Milwaukee Lutheran 73 4 5 11 23 30 32
Top 5 Times: 1:34:30.3
4 Whitewater 87 3 8 19 24 33
Top 5 Times: 1:36:25.1
5 Westby 105 13 16 21 27 28 31 36
Top 5 Times: 1:37:42.5
6 Martin Luther 130 12 20 29 34 35 37
Top 5 Times: 1:40:38.5
Inc. St. Thomas More 4 finishers
Top 5 Times: